O fundacji

Fundacja Wiewiórki Julii to jedna z najprężniej rozwijających się Fundacji w Polsce.

Została założona w 2012 roku przez dr Dżulittę Kiworkową oraz Emmę Kiworkową. Inicjatywa ta wyniknęła z potrzeby serca i osobistego zaangażowania założycielek w stan jamy ustnej naszych najmłodszych pacjentów.

Ostatnie lata były dla Fundacji czasem pełnym ciężkiej pracy i wielu osiągnięć. W ramach projektu „Podróże Julii” odwiedziliśmy ponad 765 szkół i przedszkoli, przebadaliśmy blisko 35 000 dzieci, przeszkoliliśmy prawie 45 000 dzieci. . Uczestniczyliśmy w licznych wydarzeniach plenerowych oraz akcjach mających na celu promocję zdrowia, prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych nastawionych przede wszystkim na dzieci oraz osoby starsze. Jako pierwsi od 28 lat przeprowadziliśmy badania stomatologiczne na tak szeroką skalę.

Nasi podopieczni objęci są kompleksową opieką stomatologiczną. Dzięki zaangażowaniu i bezinteresownej pomocy wolontariuszy Fundacji wyleczyliśmy już ponad 700 dzieci.

Wspólnie z TEB Edukacja – szkołą, w której kształcą się higieniści i asystenci stomatologiczni otworzyliśmy 6 oddziałów Fundacji - w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Białymstoku, Rzeszowie i w Lublinie, zdalnie działamy również we Wrocławiu oraz na Mazurach . Wolontariusze mają za zadanie szkolić i edukować dzieci z oddziałów przedszkolnych o raz klas 1-3 Szkół Podstawowych w ramach Akademii Wiewiórki Julii. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział blisko 45 000 dzieci.

Nasza działalność sięga poza granice Polski. Dzięki Fundacji ponad 100 wychowanków domu dziecka w Erewaniu w Armenii ma zapewnioną profesjonalną, kompleksową opiekę stomatologiczną oraz w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny.

Dzięki serii wykładów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku nasi wolontariusze - lekarze starali się przybliżyć pacjentom - seniorom problematykę stomatologiczną, z naciskiem na aspekty, które szczególnie ich dotyczą. Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia.

Fundacja wspiera podopiecznych kliniki Budzik. Specjalnie dla nich zorganizowaliśmy w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny.

Naszym marzeniem jest zakup i wyposażenie Dentobusu - mobilnej jednostki stomatologicznej. Chcemy nim ruszyć w Polskę – tam, gdzie nie ma gabinetów stomatologicznych, tam gdzie rodzice nie mają środków na wizyty, do dzieci, które tej pomocy potrzebują najbardziej. Światowa Organizacja Zdrowia nakłada na nasz kraj obowiązek zmniejszenia wskaźnika próchnicy u dzieci do 2020 roku do poziomu 80%. Fundacja Wiewiórki Julii – jest w stanie pomóc i przybliżyć realizację tego celu, celu, który na dzień dzisiejszy jest nieosiągalny.