O fundacji

Fundacja Wiewiórki Julii to jedna z najprężniej rozwijających się Fundacji w Polsce.

Została założona w 2012 roku przez dr Dżulittę Kiworkową oraz Emmę Kiworkową. Inicjatywa ta wyniknęła z potrzeby serca i osobistego zaangażowania założycielek w stan jamy ustnej naszych najmłodszych pacjentów.

Ostatnie lata były dla Fundacji czasem pełnym ciężkiej pracy i wielu osiągnięć. W ramach projektu „Podróże Julii” odwiedziliśmy ponad 100 000 szkół i przedszkoli, przebadaliśmy blisko 60 000 dzieci, przeszkoliliśmy ponad 160 000 dzieci. . Uczestniczyliśmy w licznych wydarzeniach plenerowych oraz akcjach mających na celu promocję zdrowia, prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych nastawionych przede wszystkim na dzieci oraz osoby starsze. Jako pierwsi od 29 lat przeprowadziliśmy badania stomatologiczne na tak szeroką skalę.

Nasi podopieczni objęci są kompleksową opieką stomatologiczną. Dzięki zaangażowaniu i bezinteresownej pomocy wolontariuszy Fundacji wyleczyliśmy już ponad 10 000 dzieci.

Wspólnie z TEB Edukacja – szkołą, w której kształcą się higieniści i asystenci stomatologiczni otworzyliśmy 8 oddziałów Fundacji - w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Białymstoku, Rzeszowie, Lublinie i online w Słupsku i na Mazurach. Wolontariusze mają za zadanie szkolić i edukować dzieci z oddziałów przedszkolnych o raz klas 1-3 Szkół Podstawowych w ramach Akademii Wiewiórki Julii. Do tej pory w warsztatach wzięło udział ponad 160 000 dzieci.

Nasza działalność sięga poza granice Polski. Dzięki Fundacji ponad 100 wychowanków domu dziecka w Erewaniu w Armenii ma zapewnioną profesjonalną, kompleksową opiekę stomatologiczną oraz w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny.

Dzięki serii wykładów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku nasi wolontariusze - lekarze starali się przybliżyć pacjentom - seniorom problematykę stomatologiczną, z naciskiem na aspekty, które szczególnie ich dotyczą. Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia.

Fundacja wspiera podopiecznych kliniki Budzik. Specjalnie dla nich zorganizowaliśmy w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny.