Podróże Julii Wśród Seniorów

Widząc ogromny problem wiążący się ze stanem uzębienia Polaków, w 2013 roku fundacja postanowiła zadbać również o uśmiechy polskich seniorów.

Dobra starość w dużej mierze zależy od postawy i osobistego zaangażowania oraz zdania sobie sprawy z problemów wynikających z braku uzębienia. Bardzo ważne jest zachowanie aktywności fizycznej oraz dobrej kondycji zdrowotnej. Optymizm, pogoda ducha oraz chęć zdobywania nowych informacji to cechy, które wpływają m.in. na stan zdrowia. Pełne i sprawne uzębienie to nie tylko estetyczny wygląd, jest to również klucz do prawidłowego trawienia i dobrego samopoczucia. „Zachowanie własnego uśmiechu, prawidłowe uzupełnienia protetyczne, a także brak dolegliwości ze strony zębów, tkanek przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej warunkują prawidłowe funkcje odżywiania, zapewniają estetyczny wygląd oraz wpływają na jakość komunikacji międzyludzkiej.”- twierdzi dr Dżulietta Kiworkowa, Prezes i założycielka Fundacji Wiewiórki Julii.

W ramach projektu Fundacja Wiewiórki Julii w 2013 i 2014 roku przeprowadziła bezpłatne szkolenia i wykłady z zakresu ochrony zdrowia oraz właściwej higieny jamy ustnej. Pierwsza oraz druga edycja projektu „Podróże Julii wśród seniorów” była realizowana przy współpracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Bezpłatne szkolenia i wykłady z zakresu ochrony zdrowia oraz właściwej higieny jamy ustnej objęły ponad 600 osób w przedziale wiekowym 60+.

Organizatorzy:

Partnerzy: