Działalność Fundacji Wiewiórki Julii sięga poza granice Polski!

W 2013 roku Fundacja objęła opieką dentystyczną wychowanków Domu Dziecka w Erewaniu, stolicy Armenii. Pierwszym zadaniem było wybudowanie i wyposażenie gabinetu stomatologicznego w domu dziecka. Obecnie w gabinecie pracuje prężnie działający zespół wolontariuszy. Ponad 100 wychowanków domu dziecka w Erewaniu w Armenii ma zapewnioną profesjonalną, kompleksową opiekę stomatologiczną oraz w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny.

 
„Dla nas to przede wszystkim potrzeba serca, powinność i ogromna chęć niesienia pomocy. Wiadomo, że chciałybyśmy pomóc wszystkim ale te dzieci, są bezbronne. Nie mają rodziców, a do tego są pokrzywdzone przez los swoją niepełnosprawnością.” – mówią założycielki Fundacji Wiewiórki Julii, dr Dżulietta Kiworkowa i dr n.med. Emma Kiworkowa, które od dawna wspierają dzieci w rodzimej Armenii.
Dzieci i nauczyciele nie ukrywają, że gdyby nie ta pomoc, pewnie nigdy nie doczekaliby się gabinetu dentystycznego. Jedna z nauczycielek, Keran Kashkashian tłumaczy: Problemy z którymi stykamy się na co dzień są tak duże, że często brakuje nam środków by zapewnić dzieciom podstawową opiekę zdrowotną  nie mówiąc już o dentyście. Tym bardziej taka pomoc cieszy wszystkich! Na pewno dzieci wiele zyskają dzięki takiemu darowi a zdrowe uśmiechy zagoszczą na ich twarzach. Bardzo dziękujemy za wsparcie płynące z Polski, cieszymy się, że pamiętacie o nas i wspieracie w ten wyjątkowy sposób.”  
 

 

Dzieci mieszkające w domu dziecka, do tej pory nie miały żadnej opieki dentystycznej - 100 % wychowanków miało zaawansowaną próchnicę.

Fundacja Wiewiórki Julii systematycznie przekazuje również wszystkim dzieciom produkty do pielęgnacji jamy ustnej w postaci szczoteczek i past do zębów. To kolejny wyjątkowy prezent bo większość wychowanków ośrodka nie posiadało nawet własnej szczoteczki do zębów.