Program seminarium:


[acc_item title=”Prawidłowa higiena jamy ustnej”]
Efektem prawidłowej higieny jamy ustnej są mocne zęby i zdrowo wyglądające dziąsła. Na czym polega prawidłowa higiena jamy ustnej? Jaką szczoteczkę wybrać? Jakie są techniki szczotkowania zębów? Jaka jest rola pasty w szczotkowaniu i jaki jest jej skład? Dlaczego należy płukać jamę ustną i czym? Na te i inne pytania odpowie wykwalifikowana kadra Fundacji Wiewiórki Julii

[/acc_item]
[acc_item title=”Paradontoza – cichy zjadacz dziąseł”]
Jeśli dziąsła krwawią przy szczotkowaniu lub samoistnie, występuje ból, obrzęk i zaczerwienienie, może to świadczyć o stanie zapalnym. Nieleczone zapalenie dziąseł prowadzi w krótkim czasie do zapalenia przyzębia, ruchomości zębów, a nawet ich utraty. Dlatego bardzo ważne jest wczesne wykrycie choroby i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia.
[/acc_item]
[acc_item title=”Podstawy zdrowej diety”]
Jakie są zasady zdrowego żywienia? Czego powinno się znaleźć w zdrowej diecie najwięcej, a czego najmniej? Jakie składniki w diecie osoby starszej będą przeciwdziałać problemom ze zdrowiem? Jak ograniczyć do minimum ryzyko niedoborów witamin i składników odżywczych, wywołanych złym żywieniem osób starszych?

[/acc_item]
[acc_item title=”Protetyka i Protezowanie”]
Wstawianie implantów i protez jest obecnie najpowszechniej stosowanym przez lekarzy rozwiązaniem podczas leczenia pacjentów mających braki zębowe. W zależności od stanu jamy ustnej pacjenta i braków w uzębieniu lekarz specjalista protetyk może zaproponować różnego rodzaju uzupełnienia protetyczne.
[/acc_item]
[acc_item title=”Prawa Pacjenta”]
Każdy pacjent powinien znać swoje prawa i umieć z nich korzystać. Najważniejsze prawo, gwarantowane przez konstytucję, to prawo do ochrony zdrowia. Pacjentom przysługuje też wiele innych praw wynikających z ustawy o prawach pacjenta.
[/acc_item]Organizatorzy:

[column col=”2/3″]Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej[/column]
[column col=”1/3″]logo-300[/column]